Firletka i morfologia.

Firletka i morfologia.

Firletka to odmiana kwiatu polnego, który często można spotkać latem na łąkach polnych. Jego nietypowy kwiat pięknie kwitnie i przyciąga swoją koroną uwagę. „Zostawić świat nieco lepszym: lepszym o zdrowe dziecko, grządkę w ogrodzie lub lepsze warunki społeczne – tzn. odnieść sukces.” – Ralph Waldo Emerson Jak przedstawia się morfologia Firletka? Morfologia Firletki polnej przedstawia się następująco: Kwiat Firletki znajduje się na samym końcu łodygi, płatki ma bardzo słabe, cienkie dzielące się przy końcu na…

Read More

Rozsady w lutym.

Rozsady w lutym.

W styczniu można już robić pierwsze rozsady warzyw i kwiatów a nawet kwiatów bylinowych. Na rozsady można wysiać już pierwsze warzywa takie jak kalafior, kalarepę, kapustę, białą i czerwoną. Siejemy już karczochy brokuły, bakłażana oraz z selera. Seler potrzebuje dłuższego czasu wegetacji dlatego, musimy wysiać go jak najwcześniej. Natomiast w drugiej połowie lutego można zrobić rozsady kwiatów takich jak begonie, dalie goździki, lewkonie, lobelię, pelargonie oraz astry chińskie i wiele innych. Można także kupić miniszklarenki…

Read More

Lilia i jej morfologia.

Lilia i jej morfologia.

Lilia jest wspaniałym kwiatem, którym inspirowali się malarze. Cudowne kielichy kwiatowe, które wspaniale się prezentują jako kwiaty cięte lub też w ogrodzie. „Małżeństwo: zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa.” – Antoni Uniechowski Jak przedstawia się morfologia Lili? Morfologia Lili przedstawia się następująco: Liście Lili są długie, unoszą się, zachowując linie w poziomie. Kształt liści jest wąski, długi, ma linie dzielące na pół. Liście wyrastają na łodydze Lili okółkowo, warstwami. Kwiat…

Read More

Bazylia i jej morfologia.

Bazylia i jej morfologia.

Bazylia to roślina, która jest wspaniałym dodatkiem do potraw kulinarnych. Jednocześnie jest też bardzo ładna, ciekawa roślina doniczkowa, która można hodować nawet w domowej kuchni, na oknie. ”Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.” – Leonardo Da Vinci Jak przedstawia się morfologia bazylii? Morfologia bazylii przedstawia się następująco: Liście bazylii są koloru zielonego, poprzedzielane symetrycznie, mają ząbkowate brzegi, wyrastają na małych gałązkach. Łodyga jest cienka, twarda, pokryta…

Read More